ΓΗΠΕΔΟ:ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΣΑΒΒΑΤΟ (28/4)ώρα έναρξης 17:00

Δευτέρα 14 Νοεμβρίου 2011

Στο φινάλε Βοτανικός με Άγιο Δημήτριο 1-1

Η Ένωση Βοτανικού αναδείκτηκε ισόπαλη 1-1 με τον Άγιο Δημήτριο σε έναν αγώνα που επηρεάστηκε κι από τον αέρα που επικρατούσε στο γήπεδο, ευνοώντας τους φιλοξενούμενους στο πρώτο μέρος, αλλά όχι στο δεύτερο.
Οι γηπεδούχοι επέλεξαν πάλι ένα σφικτό σύστημα σε 4-2-3-1 με κορυφή τον Σκαρλάτο και κοντά του τον Καράτι. Έπαιξαν περισσότερο με τις αντεπιθέσεις και άφησαν το παιχνίδι πρωτοβόυλίας στους Μπραχαμιώτες.
Οι φιλοξενούμενοι προσπαθούσαν περισότερο για το γκολ, αλλά έπεσαν σε αμυντικό τοίχος, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο κινδύνευαν και στις κόντρες των γηπεδούχων και λόγω του αέρα.
Με λίγες φάσεις και πολλά φαόυλ και στημένα, το παιχνίδι κύλησε στο μηδέν, έως τα τελευταία λεπτά.
Ο Αλέξης Καράτι εκτέλεσε ένα καλοτραβηγμένο φάουλ σχεδόν από τη σέντρα (ΦΩΤΟ), με τη μπάλα να περνάει από πολλούς πριν καταλήξει στα δίκτυα με τη έξτρα δύναμη του ανέμου.
Τα έξαλλα πανηγύρια των γηπεδούχων χάλασε ο πλέον απειλητικός παίκτης των φιλοξενούμενων Νίκος Κοκλίδης, που κερδίζοντας τη μονομαχία μέσα στην περιοχή σούταρε ισοφαρίζοντας τρία λεπτά μετά (ΦΩΤΟ).
Στο τελευταίο λεπτο του ματς, οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτυ, αλλά ο διαιτητής Γκάμαρης έδειξε μάλλον σωστά 'παίζετε', καθώς το πολύ να έπρεπε να σφυρίξει για έμμεσο φάουλ για επικίνδυνο παιχνίδι.
Οι γηπεδούχοι έφτασαν το αήττητο σερί τους σε τρεις αγώνες μετά τις τέσσερις ήττες, ενώ οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν την κακή τους φετινή πορεία έχοντας μόλις μία νίκη.
Περίπου 110 θεατές παρακολούθησαν το γεμάτο ένταση παιχνίδι μέσα στο κρύο, τον αέρα και το ψιλόβροχο.
ΒΟΤΑΝΙΚΟΣ: Τσαλίκης, Κασαπάκης, Κωστούλας, Ρούσσας, Κατσούδας, Μινασιάν, Ρίγκος (66' Γκουλής), Παπαδάκης, Σκαρλάτος (71' Σπυροπάλης Ντόρι), Καράτι, Ντίντιφας (46' Ντάμας).
ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: Κυρίου, Σιαδήμας, Ελευθεριάδης, Γεωργιάδης, Δρακόπουλος (46' Αμπντουραχμάν), Κουμπαρούλης, Ραφαηλίδης, Μαθάς (60' Ντελέρνο), Λάλας (80' Ροδίτης), Κοκλίδης, Πρέντζε

phgh( erasitexniko-podosfairo.gr)
Οι γηπεδούχοι προσπαθούν να βγουν στην κόντρα..
Το αριστερό μπακ των φιλοξενούμενων Κώστας Ελευθεριάδης κατεβάζει τη μπάλα..
Δυνατό φάουλ για κάρτα από τον Κασαπάκη στον μετέπειτα σκόρερ Νίκο Κοκλίδη..
Το φάουλ εκτελείται και πάλι με τον Ε. Ραφαηλίδη..
Νέο φάουλ που εκτελεί ο Ραφαηλίδης από την άλλη πλευρά..
Η μπάλα στον αέρα και όλοι κοιτούν..
Επέλαση από αριστερά για τους φιλοξενούμενους..
Ο Αλέξης Καράτι έτοιμος να εκτελέσει το φάουλ από το οποίο προήλθε το 1-0..
ΓΚΟΛ!! 1-0! Ο σκόρερ τρέχει να πανηγυρίσει το αναπάντεχο γκολ του!
...και γίνεται κουβάρι με τους συμπαίκτες του..
Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Ε. Ραφαηλίδη, αλλά θα μπλοκάρει ο Γ. Τσαλίκης (ΒΙΝΤΕΟ)..
Ο Κώστας Ελευθεριάδης περικυκλωμένος..
ΓΚΟΛ!! 1-1! Ο Νίκος Κοκλίδης έχει κερδίσει τη μπάλα και πέφτοντας σουτάρει από κοντά εκτελώντας τον Τσαλίκη!
Έξαλλα πανηγύρια για τους φιλοξενούμενους που ξαναγυρνάνε από την κόλαση!
Χαμός στο τέλος του ματς, οπότε οι γηπεδούχοι πέφτουν πάνω στον διαιτητή Γκάμαρη για πέναλτυ..